//סקירת מקרן BenQ MS524

סקירת מקרן BenQ MS524

סקירת מקרן BenQ MS524

סקירת מקרן BenQ MS524

יתרונות

מחיר נמוך. בהיר. קל. חיי מנורה טובים. יכול להקרין תוכן תלת ממדי.

חסרונות

אודיו חלש. מערכת מתונה של אפשרויות חיבור.

השורה התחתונה

ה- BenQ MS524 מציע בהירות טובה ואיכות תמונה יציבה במקרן נתונים SVGA במחיר נמוך.

פירוט…

למקרן המבוסס על DLP ישנה רזולוציה טבעית של SVGA (800 על 600) ויחס גובה: רוחב של 4:3. בהירותו נמדדת ב- 3,200 לומנס. הוא קל ונייד, כאשר משקלו הוא 1.9 ק"ג וממדיו הם 9.3 ס"מ על 28 ס"מ על 22 ס"מ (גובה על רוחב על עומק). יש לו הגדלה של 1.1x, על אף היותה צנועה, היא עדיפה על העדר הגדלה כלל.

ל- MS524 יש מערך פורטים בסיסי: שני פורטים של VGA (אשר משמשים גם כ- Component video); פורט VGA לחיבור מסך; פורט HDMI; שקע RCA ל- Composite video; פורט S-video; שקע כניסת אודיו אחד ושקע יציאת אודיו אחד; ושקע RS232. כמו כן ישנו פורט USB מסוג B לחיבור למחשב לצורך הורדות ושימוש במקלדת.

בדיקת תמונת נתונים

ה- BenQ MS524 הקרין תמונה בגודל של 152 ס"מ (באלכסון) על מסך הבדיקה שלנו ממרחק של כ- 2 מטרים. לא שמנו לב לדגרדציה בתמונה כאשר הצגנו כמות סבירה של תאורה סביבתית.

במבחנים שלנו, על-ידי שימוש בערכת DisplayMate, איכות התמונה של ה- MS524 הוכיחה עצמה כמתאימה למצגות טיפוסיות במשרד או בכיתה. איכות הטקסט טובה למדי; דפוס שחור על גבי רקע לבן הינו קריא על לגודל פונט של 7.5 נקודות, כאשר טקסט לבן על רקע שחור קריא עד לגודל פונט של 9 נקודות.

ראינו מעט רעידות של פיקסלים במספר תמונות. כמו כן, ישנו גוון ירוק עדין בכמה אזורים אפורים. צבעים, במיוחד צהוב ואדום, אינם בהירים במיוחד. זה לא דבר חריג עבור מקרני DLP אשר – בניגוד לדגמים שמבוססים על LCD – נוטים להיות בעלי בהירות נמוכה יותר של צבעים צבעוניים ולא של צבע לבן.

ראינו הבזקי קשת – הבזקים קטנים בצבעים אדום, ירוק וכחול, במיוחד באזורים בהירים על רקע כהה – בתמונות שנוטות להבליט אותם. אפקט הקשת הזה, אשר תמיד מהווה בעיה פוטנציאלית במקרני DLP בעלי שבב יחיד, לעתים רחוקות מהווה בעיה בתמונות נתונים, ולא צריך להוות בעיה ב- MS524.

וידאו ואודיו

במצגות, הוידאו מוצג בסרטונים קצרים. איכות הוידאו מוגבלת על-ידי הרזולוציה של המקרן, עם הבקעות משמעותית כתוצאה מהופעת פיקסלים. שמנו לב לאיבוד פרטים בסצנות בהירות רבות. כמו כן, ישנה פוסטריזציה, הנטייה לשינויים חדים בצבע במקומות בהם השינוי צריך להיות הדרגתי. הבזקי קשת גלויים יותר בווידאו ב- MS524 מאשר בתמונות נתונים, ואף על פי שהאפקט אינו חמור במיוחד במקרן הזה, אנשים שרגישים לאפקט עשויים להיות מוסחים על-ידו.

אודיו מהרמקול היחיד של 2 וואט הוא מאוד רך, מתאים רק לחדר קטן.

אורך חיי המנורה הוא טוב מאוד, עד 10,000 שעות במצב של Smart-Eco. המצב EcoBlank ב- MS524 מאפשר למציגים לכבות את המסך בעודם עושים הפסקה, ובכך לצמצם את צריכת החשמל ב- 70% כאשר המצגת אינה פעילה. כמו כן, המקרן יכנס באופן אוטומטי למצב EcoBlank לאחר 3 דקות ללא קליטת אות. המצב SmartEco מתאים באופן אוטומטי את בהירות המנורה, בהסתמך על תנאי התאורה.

המקרן הזה יכול להקרין תוכן תלת ממדי, תוך תמיכה בווידאו תלת ממדי מנגני Blu-ray, כמו גם ממחשבי PC. משקפי תלת ממד עם תריס פעיל אינם נכללים. עם זאת, אפילו רכישה של משקפיים במחיר הנחה דרך האינטרנט עשויה לעלות יותר מהמקרן עצמו.

ה- MS524 הינו בהיר יותר מהמקרן Epson EX3212 SVGA 3LCD של 2,800 לומן, בחירת העורכים שלנו בקטגוריית מקרני נתונים SVGA. עם זאת, הדגם של Epson מציע איכות תמונת נתונים מצוינת, ואיכות וידאו טובה יותר. ה- BenQ MS524 מהווה בחירה בהירה, במחיר נמוך יותר, והוא בחירה טובה עבור בתי ספר או עסקים שמחפשים מקרן בסיסי להקרנת נתונים.

ליעוץ מקצועי השכרת מקרן, או רכישה והתקנת מקרן קולנוע ביתיצור קשר עם המומחים למערכות קולנוע ביתי, אודיו אקוסטיקס077-3009409

על ידי |2017-08-07T14:56:57+02:00אוגוסט 7th, 2017|כתבות|0 תגובות
WhatsApp chat